Kontaktuppgifter och samverkanspartners

Här hittar du kontaktuppgifter till den tematiska gruppen. Tveka inte att kontakta projektledare Ebba Sellström om du har några frågor eller synpunkter. Dina synpunkter är viktiga för oss i Tema Entreprenörskap & Företagande!

Projektledare
Ebba Sellström
Telefon: 08 – 70 25 461
Ebba.Sellstrom@kfo.se

Samverkanspartners i den tematiska gruppen är följande

Arbetsförmedlingen
Bertil Lidfeldt & Christina Rosengren Gustavsson
bertil.lidfeldt@arbetsformedlingen.se
christina.rosengren@arbetsformedlingen.se
http://www.arbetsformedlingen.se/

Arbetsgivarföreningen KFO
Anita Flink Knudsen
anita.flink.knudsen@kfo.se
http://www.kfo.se

Coompanion
Pär Olofsson
par.olfsson@coompanion.se
http://www.coompanion.se

Europaforum
Owe Ivarsson
owe@europaforum.se
http://www.europaistockholm.se

Europeiska socialfonden i Sverige
Ingrid Ekström
ingrid.ekstrom@esf.se
http://www.esf.se

Forum för frivilligt socialt arbete
Ludvig Sandberg
ludvig.sandberg@socialforum.se
http://www.socialforum.se

Försäkringskassan
Ale Friberg
ale.friberg@forsakringskassan.se
http://www.forsakringskassan.se

Göteborgs universitet
Eva Laurelii
eva.laurelii@av.gu.se
http://www.gu.se

Internationella företagarföreningen i Sverige
Maroun Aoun
maroun@ifs.a.se
http://www.ifs.a.se

Konstfrämjandet
Eva Arvidsson
eva.konstframjandet@blixtmail.se
http://www.konstframjandet.se

Kriminellas revansch i samhället
Sophie Andersson
sophie.andersson@rikskris.se
http://www.rikskris.se

Linköpings universitet
Christer Johansson
chrjo@ibv.liu.se
http://www.liu.se

Landsorganisationen i Sverige
Thomas Carlén
thomas.carlen@lo.se
http://www.lo.se

Sociala arbetskooperativens intresseorganisation
Annica Falc
annica.falc@skoopi.coop
http://www.skoopi.coop

Sveriges kommuner och landsting
Birgitta Hellegårdh
birgitta.hellegardh@skl.se
http://www.skl.se

Partnerskap för utveckling av sociala företag
Bosse Blideman
bosse@pust.coop
http://www.pust.coop/

Plattformen för socialt företagande
Elisabet Mattsson
elisabet@vagenut.coop

Vägen ut! kooperativen
Pernilla Svebo-Lindgren
pernilla@vagenut.coop
http://vagenutsidor.se/

Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s